THE 2-MINUTE RULE FOR LAPTOP AçıLMıYOR

The 2-Minute Rule for laptop açılmıyor

The 2-Minute Rule for laptop açılmıyor

Blog Article

Bilgisayarınızın kapandığı saate ve o sırada açık olan programa dikkat edin. Eğer her zaman aynı saat aralığında ya da aynı softwareı kullanırken kapanıyorsa, bilgisayarınıza bu amaçla geliştirilmiş olan bir virüs ya da kötü amaçlı yazılım sızmış olabilir.

In case you are at an office or shared network, you may ask the community administrator to operate a scan across the network searching for misconfigured or infected gadgets.

Bu bip sesi aslında bir sinyaldir. Sesin tekrarı ise hatanın kodudur. Bilgisayarınızın markasına ve sesin tekrarına bağlı olarak hatanın sebebini laptop üreticisinin sitesinden öğrenebilirsiniz.

Dizüstü bilgisayar kullanıcılarının harici bir fareye ihtiyaç duymadan fare imlecini hareket ettirmelerini sağlayan dokunmatik arabirim ya da diğer advertı ile "touchpad" imkanına sahip.

sorununun genel sebepleri arasında sesin kısık olması, sürücülerin güncel olmaması veya AUX kablolarının yerine oturmaması gibi sebepler yer alabiliyor. Biz de bilgisayardan ses geleme

Every Pc goes through a series of checks in the time that it is turned on till it boots into your functioning process. When a pc will not turn on or boot into the functioning process, it could be a failure with;

Klavyenin “Change” tuşuna basılı tutunuz ve başlat ekranından bilgisayarı yeniden başlata tıklayın,

Your browser isn’t supported any more. Update it to find the most effective YouTube experience and our latest attributes. Learn more

Eski sisteminizdeki dosyalarınızı yeni sisteme eklemeden önce mutlaka antivirüs planı ile taratınız aksi taktirde eski dosyalarda bulunan virüsler yeni sisteminize bulaşır.

Bilgisayar kendi kendine kapanıyor sorununa hangi donanımın neden olduğunu bulana kadar deneme yapabilirsiniz. 

Böyle bir laptop açılmıyor sorunla karşılaşan kişilerin yapması gereken tek şey bilgisayara structure atmaktır.Ancak diyelim ki bilgisayarınızda önemli verileriniz,dosyalarınız veya resimleriniz var ve yedekleme yapmadınız.O zaman yapmanız gereken şey structure atarken tricky diskinizi biçimlendirmeden önceki bozulan sisteminizin üzerine structure atmaktır.Şunu da hatırlatmakta büyük fayda var;şimdi varsayalım bozulan sisteminizin üzerine yeni bir format attınız,sizin yedeklemediğiniz ve sizin için öneli olan dosyalarınıza artık ulaşabilirsiniz,ancak sisteminiz bir virüs nedeniyle bozuldu ise muhtemelen size gerekli olan dosyalarınıza da virüs bulaşmıştır.

Bilgisayarınızın ses durumunu kontrol edin. Masaüstünde sağ alt tarafta bulunan ses ikonuna tıklayın ve ses seviyesinin kısık veya kapalı olmadığından emin olun. Eğer ses kapalıysa barı tutun ve ileriye doğru sürükleyin, ses açılacaktır.

For anyone who is on a personal connection, like at your house, it is possible to run an anti-virus scan on your own unit to make sure It's not necessarily infected with malware.

This post may well are actually automatically translated. When you have any opinions pertaining to its excellent, you should allow us to know using the form at The underside of this web page.

Report this page